Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Orgelconcert – Bas de Vroome

16 mei | 20:00 - 21:00

€12,50

PROGRAMMA

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Partita diverse sopra ”O Gott, du frommer Gott”, BWV767

 

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Passacaglia in D-klein, BuxWV161

 

Bas de Vroome (1962*)
Twee koralen:

  • Al kon ik alle talen spreken (Gezang 92 Liedboek voor de Kerken 1973)
  • Maar d’ altoos wijze raad des HEEREN houdt eeuwig stand, heeft altoos kracht (Psalm 33: 6)

 

Jean-Adam Guilain (1680-1739)
Suite du Second Ton

 

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Magnificat primi toni, BuxWV203

 

Bas de Vroome (1962*)
Twee koralen:

  • Bewaar mij toch, o alvermogend God (Psalm 16: 1)
  • Die in benauwdheid zuchten (Gezang 79 Liedboek voor de Kerken 1973)

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata en fuga in D-klein, BWV565

MUSICUS

Bas de Vroome (1962) studeerde vanaf 1974 bij Jacques van Oortmerssen en vanaf 1980 bij Piet Kee en Klaas Bolt orgel en kerkmuziek aan het Sweelinck Con­servatorium te Amsterdam waar hij in 1986 summa cum laude afstudeerde. Vervolgens studeerde hij beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort bij Todd Fair en Arie Abbenes waar hij cumlaude afstudeerde.

Hij won 8 eerste en tweede prijzen bij nationale en internationale orgel-concoursen o.a te De­venter, Nijmegen, St. Albans en Roeselare. In 1994 won hij het tweede internationale beiaardconcours te Groningen. Sindsdien jureert hij regel­matig bij concoursen. Hij is beiaardier in Vlaardingen, Rijnsburg, Naaldwijk, Wateringen, De Lier en Spijkenisse.

Bas de Vroome is als  organist verbonden aan de PKN te Delft en als zodanig hoofdorganist van de Oude en Nieuwe Kerk waar hij 4 fraaie historische orgels bespeelt. In de Nieuwe Kerk speelde hij bij de bijzettingen van ZKH Prins Claus, Prinses Juliana en Prins Bernhard en speelde hij de trouwdienst van Prins Friso en Prinses Mabel.

Sinds 1994 is Bas de Vroome verbonden als hoofdvakdocent orgel aan het Rotterdams Conservatorium waar hij ook de vakken vakdidactiek en basso continuo geeft. Hij maakte 12 CD’s waaronder een integrale opname van de werken van Hugo Distler. Recentelijk behaalde Bas de Vroome zijn Artist Diploma klavecimbel bij Fabio Bonizzoni aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Bas de Vroome is als adviseur verbonden aan Stichting Kerkconcerten Delft.

AANVULLENDE INFORMATIE

Het concert begint om 20:00 uur en om 19:30 zal de kassa openen. Entreeprijs: 12,50 p.p. (t/m 16 jaar gratis). Wij raden u aan op tijd te komen zodat u een optimale zitplaats kunt uitzoeken; zitplaatsen zijn vrij en reserveringen niet van toepassing.

Gegevens

Datum:
16 mei
Tijd:
20:00 - 21:00
Kosten:
€12,50
Evenement Categorie:

Organisator

Stichting Kerkconcerten Delft

Locatie

Oude Kerk Delft
Heilige Geestkerkhof 25
Delft, Zuid-Holland 2611 HP Nederland
+ Google Maps
Winkelmandje